Ensimmäinen International-keskustelu!

persikkapyllykkä

pehmeä prinsessa
Ylläpidon jäsen
Liittynyt
17.2.2021
Viestejä
1,411
Reaktioarvo
1,933
well, this is quite interesting, if you ask me. honestly, i love the idea of this! even though i know a few languages, i'm a liiiiittle bit rusty with them - maybe this channel will help me remember stuff lol.

Parlez-vous français? Comment ça va? Quelle heure est-il?
c'est magnifique, je parle français aussi! ça va très bien, et toi? il est 13.27 🌚 kellonajoista ja numeroista en enää paljoa muista
 
Liittynyt
5.2.2021
Viestejä
4,660
Reaktioarvo
5,134
well, this is quite interesting, if you ask me. honestly, i love the idea of this! even though i know a few languages, i'm a liiiiittle bit rusty with them - maybe this channel will help me remember stuff lol.


c'est magnifique, je parle français aussi! ça va très bien, et toi? il est 13.27 🌚 kellonajoista ja numeroista en enää paljoa muista
Oui, ça va. Je ne parle pas beaucoup français mais je comprends assez bien.
 

hemulinlada

hömelö
Liittynyt
2.2.2021
Viestejä
601
Reaktioarvo
655
hejsan. jag har ingen idé vad skulle jag säga. jag är glad eftersom det är fredag och veckoslut nu. vad ska ni göra idag, mina internationella varasija-vänner? jag ska spela på xbox med min syster ikväll och träffa mina kompisar idag eller imorgon, jag är inte helt säkert när ska vi möta. jag har också pratat med mina föräldrar att vi skulle kanske göra pizza på lördag eller söndag :D adjö!
 
Ylös Pohja